Okładka

Reklamy

12 thoughts on “Okładka

   • Przepraszam, że nie odpowiadałem od razu. Sprawa wygląda tak: książka powstała dzięki dofinansowaniu MKiDN, nie można jej sprzedawać. Wydrukowano 300 egz. W tej chwili jest rozsyłana do badaczy, bibliotek, instytucji naukowych. Jak już wszystko zostanie rozesłane, to zorientujemy się ile egz. nam zostało i zdecydujemy co dalej z tym zrobić.
    W razie czego – za jakiś czas (na pewno przed wakacjami) powinna być dostępna wersja elektroniczna, którą każdy będzie mógł sobie ściągnąć z sieci.

   • Zacne wieści! 🙂
    Z niecierpliwością (umiarkowaną, bo ostatnio mnóstwo pracy przy kronikach mi się zrobiło) czekam na więcej informacji o książce 🙂

 1. Szanowni Państwo,
  Proszę o jeszcze trochę cierpliwości. Około połowy maja pdf będzie w sieci i każda zainteresowana osoba będzie mogła sobie go swobodnie, za darmo ściągnąć.

  • W Dobrowie jest gród.
   W Chełmnie nad Nerem nie jest znany. Jest natomiast gród w pobliskim Chruścinie, który był uznany za związany z kulturą łużycką, choć bez wątpienia wymaga on dalszych badań.

   • Faktycznie, chodziło mi właśnie o Chruścine, czyli gród jest łużycki. Pytam bo jak wiadomo w pobliżu znajduje się dosyć zwarty kompleks osad wczesnośredniowiecznych. A czy wiadomo coś więcej o Dobrowie? Plemienny, państwowy? Szkoda że nie został objęty badaniami w ramach projektu, ale jak rozumiem z powodu tego że znajduje się już w woj. wielkopolskim.

   • Grodzisko w Chruścinie na pewno wymaga dodatkowych badań by potwierdzić chronologię, która obecnie opiera się na materiale powierzchniowym.
    Grodzisko w Dobrowie, o ile mi wiadomo, pochodzi z okresu tzw. I monarchii Piastów.
    Jest jeszcze kilka obiektów, które mogliśmy/powinniśmy objąć badaniami. Może w przyszłości uzupełnimy braki.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s