Zrobiło się mokro i zimno

Na stanowisku w Rozprzy, po zeszłotygodniowym załamaniu pogody zrobiło się w naprawdę nieprzyjemnie. Temperatury nieco wzrosły, mamy nawet 10 stopni czasami, ale jest szaro, buro, pochmurnie i wilgotno. Przelotne opady nie ułatwiają nam pracy, a poziom wody gruntowej wzrósł znacznie.

DSC09891Bez pompy nie dalibyśmy sobie rady, a tymczasem w ostatnich dniach pompa zaczęła szwankować. Okazało się, że jest pewna nieszczelność w wężu ssącym. Przez dwa dni musieliśmy zająć się bardziej suchą robotą, czyli dalszym sianiem hałd, pracą na przedwalu i czyszczeniem wykopu na wale. A gdy pompa wróciła do gry mogliśmy dokończyć dokumentację ścian rowu melioracyjnego w północnej części stanowiska.

DSC09890

DSC09928W fosie zajmujemy się już partiami dennymi, powoli zaczyna pojawiać się piaszczyste podłoże.

DSC09912Natomiast w północnej części wykopu podłoża jeszcze nie widać. Jest za to sporo gałęzi. Czyżby w tym miejscu znajdowały się zasieki utrudniające pokonanie dość płytkiej fosy?

Zwróćcie uwagę, że chcąc nie chcąc, musimy budować systemy rowków odprowadzających wodę.

DSC09930Błotnistej zawartości wypełniska fosy nie da się już przesiewać na sucho. Wszystko trzeba płukać. W tych warunkach to reumatyzm gotowy…

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s