Wykład o badaniach grodzisk

Wczoraj odbył się wykład otwarty, podsumowujący wyniki badań w ramach programu Stowarzyszenia Naukowego Archeologów Polskich Oddział w Łodzi „Badania nieinwazyjne grodzisk wczesnośredniowiecznych Polski Centralnej”, współfinansowanego przez MKiDN.

DSC08823Wykład odbył się w murach Instytutu Archeologii UŁ. Poza moją,m gadającą osobą byli też Ci, bez których program nie mógłby się odbyć: Piotr Kittel, który rozpoznał nam przyrodnicze otoczenie grodzisk i przeprowadził badania fosforowe oraz Piotr Wroniecki, odpowiedzialny za geofizykę.

DSC08822Prezentacja z wykładu dostępna jest na stronach academia.edu. Zawarte w niej materiały mogą być cytowane na ogólnie przyjętych zasadach, a więc z podaniem autora (w tym przypadku Jerzy Sikora, zdjęcia lotnicze: Wiesław Stępień). Tekstu niestety nie ma, ale wszystkie zainteresowane osoby mogą zajrzeć na naszą grodziskową stronę internetową oraz przejrzeć posty na blogu. Bardziej szczegółowe dane pojawią się bez wątpienia w planowanych publikacjach.

Pragniemy kontynuować nasz program badań grodzisk wczesnośredniowiecznych Polski Centralnej, co oczywiście zależy od uzyskania dofinansowania w przyszłym roku. Mamy nadzieję, że nam się uda…

Reklama

1 thought on “Wykład o badaniach grodzisk

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s