Kończymy teren i robimy stronę

Działania w ramach programu „Badania nieinwazyjne grodzisk wczesnośredniowiecznych w Polsce Centralnej” w 2013 r. zmierzają powoli w kierunku szczęśliwego rozwiązania. Zakończyliśmy etap badań terenowych, pozostaje opracowanie wyników badań, co oznacza sporo pracy o charakterze gabinetowym, ze szczególnym uwzględnieniem siedzenia przed ekranem komputera.

DSC08676Widoki podobne do tego powyżej będziemy oglądać głównie na zdjęciach. Wszyscy zaś zainteresowani będą mogli się zapoznać z założeniami programu i wstępnymi wynikami na specjalnej stronie internetowej: http://snap.uni.lodz.pl/grody/.

baner1b-resized-962x508Strona będzie uzupełniana, w miarę postępu prac nad sprawozdaniami z badań.

O wynikach naszych prac napisały już Archeowieści.

plakatZapraszamy też wszystkie zainteresowane osoby na wykład otwarty poświęcony wynikom programu, który odbędzie się w siedzibie Instytutu Archeologii Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Uniwersyteckiej 3, 19 grudnia tego roku, o godzinie 16.00. Wykład będzie miał charakter popularyzatorski i będzie połączony z wystawą posterową ukazującą poszczególne badane obiekty oraz prezentacją technik archeologicznej prospekcji nieinwazyjnej.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s