Jak materializują się dowcipy, czyli bradatica z Ostrowitego

Dawno, dawno temu, w ramach 1 kwietnia zrobiłem dowcip, z którym możecie zapoznać się na tej stronie. Dowcip był na tyle sugestywny, że nabrał się nie tylko eptesicus, który choć archeologiem nie jest, to o archeologii wie całkiem sporo, ale także zawodowi archeolodzy. Niektórzy przy okazji różnego rodzaju konferencji do dzisiaj wypominają mi owo małe oszustwo. Na swoje usprawiedliwienie mam tylko to, że zaraz w następnym wpisie odsłoniłem kulisy całej mistyfikacji.

Okazuje się, że podobne dowcipy potrafią żyć własnym życiem i niekiedy doczekują się niespodziewanej materializacji. Tym razem jest ona sprawcą pewnego wytwórcy replik dawnej broni. Spreparowane w Gimpie „zdjęcie rentgenowskie”, pozbawione skali stało się podstawą do stworzenia „solidnie i profesjonalnie a przede wszystkim z dbałością o historyczne detale” wykonanej (re)konstrukcji. Można ją nabyć na Allegro za jedyne 159 złociszy.

skosz2

skosz3

 

skosz4Jak napisał mi Piotrek Wroniecki: „czekam na rekonstrukcje eternitowych dachów z średniowiecza na allegro”. Ja też!

Reklama

6 thoughts on “Jak materializują się dowcipy, czyli bradatica z Ostrowitego

  1. Chwilę poszukałem i znalazłem na allegro masę innych fajnych rzeczy. Na przykład komplet bielizny wczesnośredniowiecznej, bez przetarć, tylko lekko przybrudzony.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s