Ogarniam się po urlopie

Wczoraj w późnych godzinach wieczorno – nocnych powróciłem z urlopu i próbuję się ogarnąć. Urlop polegał na objazdowej podroży, która zaczęła się we wczesnogotyckiej galerii fundatorów w Miśni (bliskiej analogii do Naumburga, odwiedzanego w zeszłym roku) i przez Marburg, cesarskie katedry Nadrenii, wieżę Ulm i kościoły Norymbergii dotarła do Chebu, by skupić się na zamkach Przemyślidów i Lukseburczyków rozłożonych pod Pragą, i zakończyć się ostatecznie na poszukiwaniu śladów wczesnego gotyku na Śląsku.

Efektem tej podróży powinny być przynajmniej dwa cykle wpisów (lub pojedyncze, rozbudowane wpisy):

  • Dokąd dotarli rzeźbiarze z Reims?
  • Pfalze.

Na pewno pojawi się coś jeszcze…

Wkrótce zaczynamy badania w Ostrowitem, więc spodziewać się można wpisów na ten temat. Równolegle prowadzimy inne jeszcze badania, ale na razie są one ściśle fajne/tajne…

Wyjazd był okazją do wypróbowania nowego aparatu z kilkoma interesującymi funkcjami z cyklu „odmóżdżających”: automatyczne tworzenie panoram, automatyczne tworzenie obrazów HDR, rozmaite programy tematyczne i style twórcze, efekty, wykrywanie twarzy i tym podobne. Już teraz nie trzeba tych rzeczy robić w zewnętrznych programach, wystarczy jeden klik i gotowe. Właściwie w ogóle nie trzeba myśleć, więc na wszelki wypadek powyłączałem co się dało, szerzej stosując właściwie tylko funkcję automatycznego tworzenia panoram oraz eksperymentując z wbudowaną opcją zdjęć HDR. Poniżej kilka panoram wykonanych przez automatykę aparatu. Dla obieżyświatów konkurs: jakie miasta widoczne są na zdjęciach? (aby obejrzeć panoramę prawdopodobnie będziecie musieli kliknąć na nie, by przejść do podglądu całości – wszystkie zdjęcia zostały pomniejszone ok. 8-krotnie)

Zdjęcie 1:

Zdjęcie 2:

Zdjęcie 3:

Zdjęcie 4:

Reklama

2 thoughts on “Ogarniam się po urlopie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s