Dołączyłem do „naukowego Fejsbuka”

Tym naukowym „Fejsbukiem” jest oczywiście serwis academia.edu. Trochę się wstydzę, bo kiedyś obiecałem sobie, że nie dam się omamić tzw. portalom społecznościowym, ale w tym przypadku idea wydaje się być słuszna: ludzie dzielą się swoimi dokonaniami, można „spotkać” sporo osób zajmujących się podobnymi zagadnieniami i „coś” od nich wziąć, można zorientować się w tym, któż jeszcze oprócz Ciebie zajmuje się danym zagadnieniem. Wygląda fajnie. No i można tutaj poczytać ludzi takich jak Heinrich Härke, Florin Curta, Howard Williams, czy z Polski Andrzej Janowski i wielu innych.

Z zapisaniem się do academia.edu noszę się już mniej więcej od pół roku, lub dłużej. Ale cały czas jakoś czasu brakowało na to, żeby coś tam poskanować i dorzucić. Aż przyszły święta i długie weekendy, podczas, których oprócz sprzątania, goszczenia i bycia goszczonym mogłem dokonać zakupu nowego skanera, który lepiej skanuje tekst, gorzej skanuje zdjęcia niż stary, ale za to jak szybko!

Na razie wrzuciłem kilka tekstów:

Uwagi na temat tzw. Opactwa Panny Marii w Tumie pod Łęczycą, „Kwartalnik Historii Kultury Materialnej”, t. 3-4, 2002, 392-404

Drohiczyn średniowieczny i nowożytny w świetle badań z roku 2006, „Podlaskie Zeszyty Archeologiczne”, nr 5, 2009, 153-195 (współautor: A. Andrzejewski)

Grodzisko wczesnośredniowieczne na Górze Chełmo. Badania, interpretacje, hipotezy, „Prace i Materiały Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi. Seria etnograficzna”, nr 34, 2008, 21-35 (Chciałem nadmienić, że z tłumaczeniem tego Summary nie miałem nic wspólnego – kazali zrobić po polsku)

Może kiedyś dorzucę coś jeszcze.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s