10 tysięcy stuknęło dzisiaj

Dzisiaj blogowi stuknęło 10 tysięcy odwiedzin. Pierwszy wpis powstał 23 lutego 2008 roku, a więc niemal dokładnie 8 miesięcy temu. Na początku odwiedzin było niewiele, teraz jest już lepiej. Przełomowy był czerwiec, kiedy miesięczna liczba odwiedzin po raz pierwszy przekroczyła tysiąc.

Przychodzicie tutaj głównie z innych serwisów, poza moimi studentami, którzy zmuszeni są do odwiedzin przeze mnie. Pomimo to strona „Dla studentów” wcale nie jest najczęściej odwiedzaną. Rekord należy do wpisu „Bardziej efektowne wizualizacje w SketchUp„. Generalnie najwięcej odwiedzin notują strony poświęcone oprogramowaniu i systemom linuksowym, co mnie dziwi, bo stron na ten temat jest mnóstwo i to w dodatku znacznie lepszych. Stosunkowo dużo osób odwiedzało wpis o ArcheoOS, który dla osoby słabo wyedukowanej informatycznie będzie kompletnie niestrawny, niewielu z was odwiedzało natomiast wpisy o tak praktycznych aplikacjach jak Stratify i inne kreatory diagramu Harrisa. Rozumiem, że stratygrafia to dość hermetyczna wiedza, ale miałem nadzieję, że archeologów zainteresuje.

Skąd przychodzicie? Chciałbym wiedzieć o tym więcej. Statystyki WordPressa twierdzą, że głównie z Archeowieści (przydaje się rozbuchana autopromocja), trochę też z archeolodzy.org i z tagów WordPressa. Oczywiście i tak większość z was przychodzi tutaj z googli lub trafia bezpośrednio.

Generalnie nie liczyłem, że z podobną tematyką zdobędę wielką popularność, więc jestem zadowolony z ilości odwiedzin. Szkoda tylko, że niewiele do mnie piszecie.

Reklama

2 thoughts on “10 tysięcy stuknęło dzisiaj

  1. Niewiele piszemy , bo piszesz na tyle wyczerpująco, ze nie bardzo jest o co pytać 😀
    Czekam z ciekawością na wyniki badań podwolborskich.

  2. Pingback: Statystycznie rzecz ujmując… « Gunthera miejsce w sieci

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s