Z okazji świąt Wielkiej Nocy

Z okazji świąt Wielkiej Nocy postanowiłem podzielić się z wszystkimi jajkiem. Najnowsze jajko, jak zawsze można sobie pobrać stąd. Jajko nie jest tak na prawdę moje, a nie zmienia to faktu, iż każdy może je sobie pobrać, a jego twórcy dzielą się z nami.

OK. Żarty sobie stroję, ale nie z istoty świąt Wielkiej Nocy, a raczej ze sposobu ich obchodzenia. W nawale tych wszystkich święconych jajeczek, mazurków, makowców i białej kiełbasy łatwo zapomnieć o tym, co jest ich treścią zasadniczą:

A przypominam wam, bracia, ewangelię, którą wam zwiastowałem, którą też przyjęliście i w której trwacie, i przez którą zbawieni jesteście, jeśli ją tylko zachowujecie tak, jak wam ją zwiastowałem, chyba że nadaremnie uwierzyliście. Najpierw bowiem podałem wam to, co i ja przejąłem, że Chrystus umarł za grzechy nasze według Pism i że został pogrzebany, i że dnia trzeciego został z martwych wzbudzony według Pism (…). (1 List do Koryntian 15,1-4)

Wielkanoc to święta zmartwychwstania Jezusa. Jeśli więc w owo zmartwychwstanie nie wierzymy, to oczywiście kiełbaskę i jajeczko zjeść możemy, ale nie nazywajmy tego Wielką Nocą. Jeśli wierzymy, to pamiętajmy, że kiełbaska i jajeczko są sprawami zupełnie drugorzędnymi.

Wszystkim, zarówno tym wierzącym, jak i tym, którzy wolą kiełbaskę z jajeczkiem życzę wszystkiego najlepszego w te święta.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s