Bank może i dla linuksiarzy, ale nie dla Linuksa

Perypetii z bankiem ciąg dalszy. Zadzwoniłem wczoraj na bankową infolinię, gotów spierać się i awanturować. Po długim okresie wyczekiwania odebrał grzeczny pan, który, co zadziwiło mnie szczerze, był merytorycznie przygotowany do rozmowy! Pan nie tylko wiedział co to Linux, wiedział nawet, że generalnie jest to system bezpieczniejszy od Windows. Powiedział, że witryna bankowa będzie działać jak wymienię javę, na wersję 1.5 (a więc starszą niż aktualna 1.6). Co więcej już wkrótce bank przechodzi na inny system autoryzacji, więc problem zniknie, a właściwie to już teraz mogę na ten nowy system autoryzacji przejść.

Miło co?

Mniej miło było gdy pan przyznał, że firma w zasadzie wspiera Windows, a te informacje to on mi tak półoficjalnie przekazuje. Na pytanie, dlaczego firma wspiera tylko Windows, odpowiedział, że właściwie to nie wie, ale taka jest polityka firmy.

Polityka banku jest w istocie durna, ale pewnie firma ma w tym jakiś interes (pewnie cichą umowę z Microsoftem). Tego mogę się jedynie domyślać. W każdym razie wielki plus za merytorycznie przygotowanego pana operatora infolinii. A za brak wsparcia banku dla alternatywnych systemów, wielki minus.

Ciekawe jak to działa pod Maczkiem?

Reklama

4 thoughts on “Bank może i dla linuksiarzy, ale nie dla Linuksa

  1. I co zrobisz…kijem Wisły nie zawrócisz. Pozostaje kombinować albo wchodzić na stronę banku przez Windę (jak sie ma), a jak nie? Zmienić bank:) Dostępność przez internet to w dzisiejszych czasach podstawa więc bank który mi to uniemożliwia i zlewa to nie jest dla mnie bankiem godnym (jeśli w ogóle da się tak powiedzieć…) powierzenia pieniędzy. C’est la vie…

  2. Ano prawda. Problem w tym, że generalnie banki mają użytkowników innych systemów w nosie. A powiedzmy sobie zmiana konta to też nie jest aż tak prosta rzecz. Trzeba później zmieniać dane w wielu miejscach, z których spływają pieniążki (a w moim przypadku tych pieniążków zatrważająco wiele nie jest, ale miejsc za to już tak). Generalnie lepiej żeby działało – zwłaszcza, że dotąd było ok. Ale obiecują, że teraz znów zadziała, więc dam im szansę.
    A tak w ogóle to racja – rynek jest wolny i jakiś wybór jest.

  3. Jestem mocno zdziwiony bo od początku korzystam z konta ING na Debianie i jak dotąd nie miałem powodu do narzekań. Mam zainstalowaną Javę 1.6 z debianowego repozytorium (sun-java6-jre) i jest OK.

  4. Dziwić się nie trzeba. Mnie też zawsze działało, zarówno na standardowych repozytoriach Mandrivy, openSuse, jak i Ubuntu. Aż przestało. Uprzejmy pan z infolinii stwierdził, że java 1.6 nie jest do końca stabilna i aplet ING czasami w niej działa, a czasami nie ma ochoty. Wygląda na to, że mój po latach się zbuntował.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s